Вторник, 14 Ноември 2017 11:34 Вести
После 1 век пронајдени остатоци од Титаник

Мистеријата со озлогласениот чилеански брод конечно ќе биде обелоденета...

Истражувачите конечно успеале да најдат остатоци од „чилеанскиот Титаник“, после 95 откако потонал. Бродот Итата превезувал над 400 луѓе, а потонал во 1922 година на релација од Чиле до САД, при што наидел на силна плима.

Сега треба да се обезбедат сите дозволи и да се почне со детално истражување.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Мистеријата со озлогласениот чилеански брод конечно ќе биде обелоденета...
Десет китови се насукале на индонезиска плажа и во моментот луѓето мислеле дека не мо...
Десет китови се насукале на индонезиска плажа и во моментот луѓето мислеле дека не мо...
Делегацијата на Северна Кореја на самитот на Меѓупарламентарната унија предала писмо...
Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјавил дека сака да има добри односи со Владимир...
Младоженецот ја славел последната вечер како ерген, но вечерта била кобна за него...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама о...
Франција | Медиумите од Шпанија пишуваат за можноста ПСЖ да го ангажира Кр...
Македонија | Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спек...
Франција | Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Лијана Декер без проблем се соблекува пред камерата, само што овој пат нема многу екс...
Начинот на кој погледнува, се врти и воздивнува, нема да ве остави рамнодушни...
Esquire е престижен магазин и затоа мора да позираат исклучиво жешки девојки за него....