Вторник, 13 Февруари 2018 15:33 Шоу Бизнис
Како влијателните заработуваат и по 17.000 фунти од пост

Моника Бери е основач на платформата The Influencer...

Таа им помага на познатите личности да станат тоа што се, односно да заработуваат од реклами и да бидат влијателни на социјалните мрежи. Многу имиња немаше да бидат она што се сега да не се советите од ваквите блогерски влијателни личности на социјалните мрежи и воопшто на интернет.


Некои заработуваат дури и по 17.000 од еден пост, а други пак по 200.000 или милиони и милиони. Поентата кај овој вид на реклама е тоа што публиката треба да ви верува. Односно, не може да имате фит тело и да продавате брза храна. Влијателен може да се биде во повеќе полиња, за мода, убавина, здрава храна, итн. Овој модерен начин на реклами се ефикасни и така се постигнува поголема продажба.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Постапките, одлуките и комплетниот живот на познатите личности  се секогаш на су...
Глумицата Кели Брук го запросила својот долгогодишен дечко Џереми Париси...
Ќерката на Мајкл Џексон, Парис Џексон и познатата манекенка Кара Делевињ, веќе со ден...
Британската глумица Тилда Свинтон не ги крие своите замрсени емотивни односи...
После впечатливото презентирање на МТВ доделувањето на награди, Рита Ора на доделува...
Деми Ловато вели дека нема повеќе диети и горда е на своето тело...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...