Wednesday, 30 July 2014 11:44 Фудбал

Останато | Со гол на Франческо Тоти Рома го победи Реал Мадрид со минимални 1-0, Манчестер Јунајтед по подоброто изведување на пеналите славеше над Интер, во регуларниот дел немаше погодоци...

Реал Мадрид за прв пат во својата историја настапи со розеви дресови, бојата за која беа испејувани од ривалите, но и која им донесе најголема продажба.

Но, теренот го напуштија со наведнати глави, Франческо Тоти со гол во 58. минута и донесе победа на Римската Волчица.

Реал Мадрид имаше доволно шанси за гол, но не ги искористи.

Манчестер Јунајтед и Интер одиграа 90 минути без голови па пеналите го решаваа победникот.

Црвените Ѓаволи одиграа напаѓачки, беа активни во текот на целиот натпреварот, Интер одигра одлична дефанзива не давајќи му простор на противникот да креира повеќе шанси за гол.

Но, во пенал серијата подобар беше Јунајтед, славеше со 5-3 и според правилата на турнирот кој се одржува, зема два бода од оваа средба.

Извор: 24FUDBAL.com.mk