ВИЦ

Разговараат Германец и Италијанец, и Германецот вели:
- "Дај ми лимена конзерва и јас ќе направам огромен брод!"
Италијанецот вели:
- "Дај ми ја ти мене сестра ти, па јас ќе ти направам цела екипа!"

ТОП ВИДЕО

Се започнува со 6 килограми путер, а понатаму погледнете и самите...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Понеделник, 20 Март 2017 11:07 Фудбал
„Билд“ тврди, Арсенал имал контакт со Тухел

Англија | Престижниот германски весник пишува дека Арсенал имале контакт со Томас Тухел кој сакаат да биде наследникот на Арсен Венгер...Актуелниот договор на Венгер со Арсенал истекува по крајот на оваа сезона и нејасно е дали ќе стави потпис на нов.

Францускиот стратег изјави дека донел одлука за неговата иднина и наскоро ќе ја соопшти.

Германскиот весник „Билд“ тврди дека Арсенал имале контакт со тренерот на Борусија Дортмунд, Томас Тухел и сакаат тој да биде замената за Венгер.

Тухел е тренер кој ја разбуди Борусија Дортмунд, негува офанзивен фудбал, таков каков што сакаат фановите на Арсенал.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...
Шпанската полиција привела 34 лица, меѓу кои имало и шестмина тенисери...
Формула | Освен тоа што во неделата остана без титула во Formulа 1, Луис Хамилтон се ...
Познатиот тениски експерт и аналитичар на Europsort, Патрик Муратоглу, даде интересе...
Последниот предизвик во сезоната за Новак Ѓоковиќ е завршниот Мастерс во Лондон, кој ...
Швајцарскиот тенисер Стен Вавринка рекол нешто интересно за медиумите...


24FUDBAL.com.mk

Италија | „Римската Волчица“ се опорави од раното водство на Сасуоло за на...
Англија | Арсенал ги негира информациите кои дојдоа од Германија дека тие ...
Германија | Камерите уловија интересен момент на клупата на Баерн Минхен н...
Англија | Престижниот германски весник пишува дека Арсенал имале контакт с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Девојките на овие спотови ќе ви предизвикаат да ви потечат лиги од уста...
Лана Деалеси е една од топ најгледани дами на интернет, еве зошто...
Дамата со црна и со црвена долна облека знае како да се сврти и мудро ги покрива гра...