ВИЦ

Во Скопје гужва, сите коли стојат. На Трпе му чука некој на прозор. Овој отвора и прашва: - Друже што е работава? - Абе остај.. терористи го заземале Собранието и бараат 10.000.000 евра или ќе ги полијат со бензин и ќе ги запалат сите што се внатре, па собираме прилози - ОК, ќе дадам не е проблем! А колку се дава.. отприлика.. - Па кој колку може... литар-два...

ТОП ВИДЕО

Типот решил да флертува со сите жени со полициска униформа...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 16 Јуни 2017 10:22 Фудбал
„Донарума го предаде Милан“

Италија | Енрико Албертоси, поранешен легендарен голман на „росонерите“ смета дека Донарума го предал Милан со тоа што одбил да потпише нов договор...Клубот и навивачите на Милан се шокирани од однесувањето на Џанлуиџи Донарума кој под влијание на неговиот агент Мино Рајола реши да им го сврти грбот на „росонерите“.

Тие му дадоа шанса да дебитира на 16 години, сега му понудија нов, богат договор со плата од околу 4,5 милиони евра, но тој ги одби.

Италијанските медиуми се преполни со реакции од луѓе поврзани со Милан, а ние ви пренесуваме една голманска, од Енрико Албертоси кој во седумдесетите години бранел за „росонерите“.

„Лудо е дека 18 годишно дете може да одбие толку важен договор понуден од голем клуб како Милан за да оди којзнае каде“ - вели Албертоси.

„Тој можеби нема да биде ни прв избор кај и да оди, бидејќи се уште не докажал дека е голем голман. Беше добар во Милан, но правеше и некои грешки, имаше успони и падови“.

„Го предаде Милан, му сврте грб на голем клуб кој имаше верба во него и му даде да дебитира во Серија А на 16 години. Мислам дека момчето требаше да му каже јасно на неговиот агент што сака, бидејќи на крајот финалната одлука ја носи спортистот“.

„Можам да кажам дека одлуката на Донарума да замине од Милан е комплетно погрешна“.

Албетроси го носеше дресот на Милан од 1974 до 1980 година.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...
Шпанската полиција привела 34 лица, меѓу кои имало и шестмина тенисери...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама о...
Франција | Медиумите од Шпанија пишуваат за можноста ПСЖ да го ангажира Кр...
Македонија | Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спек...
Франција | Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Лијана Декер без проблем се соблекува пред камерата, само што овој пат нема многу екс...
Начинот на кој погледнува, се врти и воздивнува, нема да ве остави рамнодушни...
Esquire е престижен магазин и затоа мора да позираат исклучиво жешки девојки за него....