Сабота, 12 Август 2017 18:23 Фудбал
Шкендија го реши Вардар, Работнички и Ренова одиграа без голови

Македонија | Комплетирани се двата натпревари кои беа предвидени за денеска во рамките на воведното коло од Првата македонска фудбалска лига...Шкендија триумфираше во големото дерби против Вардар на домашен терен уште на стартот од новата сезона од прволигашкиот шампионат на Македонија.

Домаќините постојано се обидуваа да го пронајдат патот до мрежата од голот на гостите, па поведоа во 61. минута со мајсторијата која ја приреди Алими.

Само пет минути подоцна Шкендија дојде до водство и од 2-0 со погодокот на Жуниор, а со тоа беше поставен и конечниот исход на дербито во Тетово.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...
Шпанската полиција привела 34 лица, меѓу кои имало и шестмина тенисери...


24FUDBAL.com.mk

Шпанија | Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Барселона по двата неуспеш...
Македонија | Вечерва фудбалерите на Шкендија ќе истрчаат на „Сан Сиро“ на ...
Шпанија | „Светците“ се огласија на социјалните мрежи доцна во ноќта и го и...
Македонија | Вечерва со почеток од 20 часот Вардар го започнува двобојот с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Јулија снимала видео во црно бела боја за да не потсети дека треба малку да обрнеме ...
Керолајн го оптегнува и го разголува своето секси тело на житните полиња...
Дизајнерот Адам Сакс одбрал супер секси девојка и почнал да ги дизајнира нејзините би...