ВИЦ

Отишол Мујо на Хасо да му побара 100 евра на заем.
Хасо: - Мујо немам 100 евра имам само 50.
Мујо: - Добро, 50 евра ќе ми должиш

ТОП ВИДЕО

Горан Миланов од Струмица се снимал на работното место во Швајцарија и преку шеги кажува за работата и животот таму...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 01 Септември 2017 10:54 Фудбал
Бразил го победи Еквадор и обезбеди место на Светското првенство во Русија

СП 2018 | Бразил е првата репрезентација од Јужна Америка која го визираше местото на Светското првенство во Русија 2018 откако со 2-0 го совлада Еквадор, дербито помеѓу Уругвај и Аргентина заврши без победник...Со головите на Паулињо и Кутињо во второто полувреме, Бразил со 2-0 го победи Еквадор и дојде до бодови со кои ги реши сите дилеми околу пласманот во Русија.

На три кола пред крајот на квалификациите во Јужна Америка, Бразил е недостижен на првата позиција на табелата.

Во дербито на колото во Јужна Америка, Уругвај и Аргентина одиграа без голови 0-0.

Големо изненадување направи Парагвај кој со убедливи 3-0 славеше на гостувањето кај Чиле.

Перу со 2-1 ја победи Боливија, а без голови заврши и мечот помеѓу Венецуела и Колумбија.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...
Шпанската полиција привела 34 лица, меѓу кои имало и шестмина тенисери...


24FUDBAL.com.mk

Англија | На гостувањето кај Саутемптон, Жозе Мурињо беше исклучен во фини...
Македонија | Илија Несторовски одново е херојот на Палермо, Македонецот со...
Италија | Илија Несторовски и Палермо вечерва имаа специјална поддршка, пр...
Англија | Александре Лаказет беше херојот на „Топчиите“ на дуелот со ВБА, ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Кејти преку црно-белата призма од леќата на професионалниот камерман успева да се про...
Кристета е згодна русокоса девојка, која дефинитивно знае како да позира, а згора на ...
Цревото за брзо пиење пиво ќе ви помогне многу, а Менди со своето секси тело ќе ви де...