ВИЦ

Малиот Трпе пишувал состав на тема "Една е мајка". Кога го напишал учителката му кажала да чита и почнал:
- Еден ден мајка ми ме прати да земам две тегли ајвар. Кога се симнав во подрум видов дека има само една тегла ајвар. Тогаш јас и викнав:
- Една е мајка!

ТОП ВИДЕО

Типот решил да флертува со сите жени со полициска униформа...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 01 Септември 2017 11:10 Фудбал
Нејмар: Кутињо е многу тажен

Јужна Америка | Нејмар открива дека Филипе Кутињо е многу тажен што не успеа да направи трансфер во Барселона ова лето...Иако во Шпанија и денеска трае преодниот рок, речиси сигурно е дека Ливерпул нема да го пушти Кутињо во Барселона по ниту една цена. „Црвените“ не најдоа соодветна замена, па немаат намера да се откажат од својот најдобар играч.

Кутињо беше „повреден“ во првите кола за Ливерпул, но синоќа беше еден од главните играчи на Бразил на дуелот против Еквадор.

Кутињо постигна гол и заплака, а Нејмар по мечот изјави дека неговиот соиграч е многу тажен.

„Многу сум среќен што тој постигна гол, во овие моменти Кутињо живее во голема тага, но ни помогна да дојдеме до победа“ - изјави Нејмар.

Останува да видиме каков ќе биде односот на Кутињо кон Ливерпул, дали ќе го дава максимумот на натпреварите од Премиерлигата.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...
Шпанската полиција привела 34 лица, меѓу кои имало и шестмина тенисери...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама о...
Франција | Медиумите од Шпанија пишуваат за можноста ПСЖ да го ангажира Кр...
Македонија | Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спек...
Франција | Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Лијана Декер без проблем се соблекува пред камерата, само што овој пат нема многу екс...
Начинот на кој погледнува, се врти и воздивнува, нема да ве остави рамнодушни...
Esquire е престижен магазин и затоа мора да позираат исклучиво жешки девојки за него....