Петок, 01 Септември 2017 11:12 Фудбал
Баркли се предомислил на сред медицински тестови и му удрил „корпа“ на Челси

Англија | Приказната на вечерта во последниот ден од летниот преоден рок ја има Рос Баркли и неговиот трансфер во Челси, Англичанецот се предомислил на сред медицински тестови...Денеска завршува летното трансфер лудило, и ако се најавуваа неколку спектакуларни зделки, последниот ден помина без поголеми трансфери.

Но приказната на вечерта доаѓа од Стемфорд Бриџ, Челси во последен миг извиси во немарата да го купи Рос Баркли.

„Сините“ и Евертон си подале рака за трансфер вреден 35 милиони фунти, играчот ги договорил личните услови со шампионот на Англија и почнал да ги извршува редовните лекарски прегледи.

Но потоа на сред тестови тој се предомислил и решил да се врати во Евертон.

„Двата клуба се договорија за трансфер вреден 35 милиони фунти” – вели за Скај Спортс сопственикот на Евертон, Фархад Мошири.

„Тој ги договори личните услови со Челси, но откако играчот почна да ги извршува лекарските прегледи, агентот не извести дека Рос Баркли се предомислил. Ова е големо изненадување, но таков е фудбалот”.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...
Шпанската полиција привела 34 лица, меѓу кои имало и шестмина тенисери...


24FUDBAL.com.mk

Англија | На гостувањето кај Саутемптон, Жозе Мурињо беше исклучен во фини...
Македонија | Илија Несторовски одново е херојот на Палермо, Македонецот со...
Италија | Илија Несторовски и Палермо вечерва имаа специјална поддршка, пр...
Англија | Александре Лаказет беше херојот на „Топчиите“ на дуелот со ВБА, ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Кејти преку црно-белата призма од леќата на професионалниот камерман успева да се про...
Кристета е згодна русокоса девојка, која дефинитивно знае како да позира, а згора на ...
Цревото за брзо пиење пиво ќе ви помогне многу, а Менди со своето секси тело ќе ви де...