Петок, 01 Декември 2017 09:59 Фудбал
Виљануева треба да оди на очно

Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Виљануева направи нова катастрофална грешка, вечерва на дуелот помеѓу Еспањол и Тенерифе досуди пенал за играње со рака ЕДНО метро надвор од шеснаесетникот...Барселона доживеа голема неправда на гостувањето кај Валенсија, судиите некако не успеаја да видат дека топката по шутот на Лео Меси заврши зад гол линијата.

Но овој скандал како да му беше малку на Иглесиас Виљануева, па арбитарот вечерва направи нова катастрофална грешка.

На дуелот помеѓу Еспањол и Тенерифе во Купот на Шпанија тој досуди непостоечки пенал за домаќинитe. По шутот на Вазкез топката заврши во раката на Саенз, но гостинскиот фудбалер беше ЕДНО метро надвор од шеснаесетникот.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...
Шпанската полиција привела 34 лица, меѓу кои имало и шестмина тенисери...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...