Петок, 01 Декември 2017 09:59 Фудбал
Виљануева треба да оди на очно

Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Виљануева направи нова катастрофална грешка, вечерва на дуелот помеѓу Еспањол и Тенерифе досуди пенал за играње со рака ЕДНО метро надвор од шеснаесетникот...Барселона доживеа голема неправда на гостувањето кај Валенсија, судиите некако не успеаја да видат дека топката по шутот на Лео Меси заврши зад гол линијата.

Но овој скандал како да му беше малку на Иглесиас Виљануева, па арбитарот вечерва направи нова катастрофална грешка.

На дуелот помеѓу Еспањол и Тенерифе во Купот на Шпанија тој досуди непостоечки пенал за домаќинитe. По шутот на Вазкез топката заврши во раката на Саенз, но гостинскиот фудбалер беше ЕДНО метро надвор од шеснаесетникот.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...