ВИЦ

Маж седи пред ТВ, гледајќи реприза на пропуштениот фудбалски натпревар. Жената прашува:
– Сакаш ли да ти го кажам резултатот?
– Не! Така нема да ми биде интересно, остави ме да гледам!
– Како сакаш... ама гол нема да видиш.

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 01 Декември 2017 10:04 Фудбал
Редмонд „распали“ по весникот Сан

Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „распали“ во весникот Сан и да објасни што имал да му каже Пеп Гвардиола по крајот на вчерашниот дуел...Менаџерот на Манчестер Сити по драматичната победа од 2-1 остварена во 96. минута, се упати на теренот, каде своите фрустрации ги истури врз гостинскиот играч, Нејтон Редмон.

Весникот Сан потоа објави дел од наводниот разговор, и повикувајќи се на експерт кој чита од усни пренесе дека Пеп Гвардиола го нарекол Нејтан Редмон „дрк**ија“ (wanker).

Па фудбалерот на „Светците“ се огласи на социјалните мрежи за да „распали“ по Сан за ваквата сторија и да објасни што точно му кажал Пеп Гвардиола.

„Штотуку ја прочитав сторијата и почуствував дека треба да расчиста неколку работи кои кружат низ медиумите. Сакам да нагласам дека менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола не го употреби зборот кој весникот Сан го објави. Да, неговите гестови беа полни со пасија, интензитет и агресивност, но кажа само позитивни работи и упати комплименти за мене. Коментираше за моите квалитети како млад фудбалер од Англија и како сакал повеќе да напаѓам, слично како што играв минатата сезона. Му кажав дека го одработив она што мојот менаџер го побара од мене.Толку, ништо повеќе, ништо помалку. Пеп не кажа ништо навредливо или негативно, и токму тоа го прави еден од најдобрите менаџери во светот” – вели Редмонт во својот пост на Твитер.

„Разочаран бев поради начинот на кој загубивме, со гол во 96. минута, но кога еден од најдобрите менаџери во светот ви дава комплимети и совети, морате да слушате”.

„За жал, оваа сторија е целосно промашување и пример за мрзливо новинарство, и само го валка името на спортските новинари”.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...