Петок, 01 Декември 2017 10:04 Фудбал
Редмонд „распали“ по весникот Сан

Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „распали“ во весникот Сан и да објасни што имал да му каже Пеп Гвардиола по крајот на вчерашниот дуел...Менаџерот на Манчестер Сити по драматичната победа од 2-1 остварена во 96. минута, се упати на теренот, каде своите фрустрации ги истури врз гостинскиот играч, Нејтон Редмон.

Весникот Сан потоа објави дел од наводниот разговор, и повикувајќи се на експерт кој чита од усни пренесе дека Пеп Гвардиола го нарекол Нејтан Редмон „дрк**ија“ (wanker).

Па фудбалерот на „Светците“ се огласи на социјалните мрежи за да „распали“ по Сан за ваквата сторија и да објасни што точно му кажал Пеп Гвардиола.

„Штотуку ја прочитав сторијата и почуствував дека треба да расчиста неколку работи кои кружат низ медиумите. Сакам да нагласам дека менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола не го употреби зборот кој весникот Сан го објави. Да, неговите гестови беа полни со пасија, интензитет и агресивност, но кажа само позитивни работи и упати комплименти за мене. Коментираше за моите квалитети како млад фудбалер од Англија и како сакал повеќе да напаѓам, слично како што играв минатата сезона. Му кажав дека го одработив она што мојот менаџер го побара од мене.Толку, ништо повеќе, ништо помалку. Пеп не кажа ништо навредливо или негативно, и токму тоа го прави еден од најдобрите менаџери во светот” – вели Редмонт во својот пост на Твитер.

„Разочаран бев поради начинот на кој загубивме, со гол во 96. минута, но кога еден од најдобрите менаџери во светот ви дава комплимети и совети, морате да слушате”.

„За жал, оваа сторија е целосно промашување и пример за мрзливо новинарство, и само го валка името на спортските новинари”.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...
Шпанската полиција привела 34 лица, меѓу кои имало и шестмина тенисери...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...