ВИЦ

Еден крадец ограбува банка и на излегување прашува еден минувач:
-Дали ме виде?
-Те видов - одговара минувачот, а крадецот го убива.
Налетува и друг минувач. Крадецот пак прашува:
-Ме виде ли?
А минувачот одговара:
-Јас не те видов, ама жена ми те виде..

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Четврток, 11 Јануари 2018 09:28 Фудбал
Нејмар имаше чудна прослава на гол

Франција | Бразилецот „дебитираше“ со нов начин на прослава на погодоците, но ја откри и причината за тоа...ПСЖ синоќа обезбеди триумф на гостувањето кај Амиен со 0-2 во Купот на Франција, а еден од погодоците беше дело на Нејмар, и тоа од белата точка.

По постигнатиот гол, Бразилецот имаше досега невидена прослава, ја стави едната копачка на својата глава, а ваквиот начин на прослава на голот донесе интересни коментари на социјалните мрежи и дискусија за што точно станува збор.

Бразилецот ги расчисти дилемите, тој му го честиташе 30 роденден на својот пријател Жоао Селсо Мораеш, инаку бивш фудбалер.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...