Четврток, 11 Јануари 2018 09:33 Фудбал
Реал Мадрид не успеа да ја победи Нумансија

Шпанија | Реал Мадрид одигра само 2-2 против Нумансија, но благодарение на победата во првиот меч се пласира во четвртфиналето од Купот на Шпанија...Реал Мадрид со убедлива предност од 3-0 го почна денешниот реванш куп натпревар против Нумансија, па Зинедин Зидан им даде одмор на дел од своите фудбалери.

Но, оние кои настапија не се снајдоа најдобро против второлигашот Нумансија која и покрај елиминацијата може да се пофали дека одиграле 2-2 на Сантијаго Бернабеу против големиот Реал Мадрид.

Кралскиот клуб на два пати доаѓаше во водство со голови на Лукас, Гиљермо го изедначуваше резултатот за Нумансија.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...