ВИЦ

Синот довел три девојки дома и ја прашува мајката:
- Мамо, ајде погоди која е мојата вереничка?
- Ова на крајот, од левата стран...
- Од каде знаеш?
- Штом влезе, почна да ме нервира!

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 12 Јануари 2018 15:13 Фудбал
Навивач за деталите од расправијата помеѓу Дост и Ристовски

Македонија | Медиумите во Португалија кренаа фама, а Спортинг Лисабон се пошегува на нивна сметка објавувајќи го истото видео а на него промовирајќи одбојкарски меч во нашата нова спортска сала, вели навивач на тимот од Лисабон во изјава за „24фудбал“...Бас Дост распали по нашиот Стефан Ристовски, па по мечот против третолигашот Кова Пиедаде каде Спортинг Лисабон славеше на гостински терен со 1-2 и едвај успеа да обезбеди место во полуфиналето на Купот на Португалија, следеше бурна расправија помеѓу нив двајца на теренот.

Португалските медиуми беа мошне заинтересирани за овој настан, па на пресконференцијата по мечот веднаш го прашаа тренерот Жорге Жесус за што станува збор, детали од него не добија, туку истите прашања од Жесус беа наречени „сра*е“.

Хорхе Рапосо, навивач на Спортинг Лисабон во изјава за „24ФУДБАЛ“ ги пренесува деталите од расправијата помеѓу Дост и Ристовски, за што истакна дека не е ништо посебно, во прашање е победничкиот менталитет на холандската ѕвезда.

„Не е ништо сензационално. Дост сака да победува во секој натпревар, а во тој натпревар нашиот тим влезе премногу опуштено“ вели Рапосо во изјавата за нашиот медиум.

„Натпреварот сепак беше против екипа од трет ранг... Медиумите во Португалија се обидоа на таа расправија да и додадат големо значење, а Спортинг Лисабон направи шега од сето тоа со тоа што од истото видео промовираше одбојкарски натпревар во нашата нова спортска сала“ додава тој.

Го запрашавме и што мисли за нашиот 25 годишен репрезентативец, тој смета дека штом италијанскиот дефанзивец Пичини си замине од клубот, што се најавува подолг период, Ристовски ќе биде прве опција за тимот од Лисабон, а за него имаше пофални зборови.

„Ристовски е одличен фудбалер, доколку Пичини направи трансфер, тој ќе биде нашата прва опција на секој меч, сигурен сум во тоа“ рече Рапосо.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...