Петок, 12 Јануари 2018 15:18 Фудбал
На Чемберлејн му е сеедно што си замина Кутињо

Англија | Англискиот репрезентативец смета дека Ливерпул има одличен состав кој може да успее и без Кутињо...Филипе Кутињо за сума од 160 милиони евра конечно се пресели во Барселона и со тоа се стави крај на долгата сага околу него.

Неговиот сонародник, Роберто Фирмино истакна дека Ливерпул не е оној истиот со Кутињо во составот, но со неговото размислување очигледно не се согласува Окслејд Чемберлејн, кој смета поинаку.

„Кога тој не беше во тимот, ние игравме одличен фудбал, и се уште имаме фантастични фудбалери кои можат да постигнат погодоци“ уверува офанзивецот.

„Имам доверба во сите момци дека ние можеме да продолжиме понатаму како ништо да не се случило, јас, не ни размислувам на неговото заминување од клубот“ додаде Чемберлејн.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...