Петок, 12 Јануари 2018 15:22 Фудбал
Евертон во преговори со Арсенал за Волкот

Англија | Саутемптон доби голем ривал за фудбалерот на Арсенал...Тео Волкот повеќе не е во плановите на Арсенал, барем така се чини според сето тоа што се случува во составот на тимот од Лондон.

На офанзивецот очајно му е потребна минутажа за да избори место во селекцијата на Англија за Мундијалот во Русија, а тоа би можел да го добие во Евертон, откако Сем Алардајс потврди дека преговорите со Арсенал се во тек.

„Сите се интересирате за тоа што сме заинтересирани за ангажман на Тео. Преговорите се во тек, останува времето да покаже што ќе се случи“ истакна стратегот од клупата на тимот од Ливерпул.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...