Петок, 12 Јануари 2018 18:47 Фудбал
Клоп: Немавме друга опција освен да го продадеме Кутињо

Англија | Јирген Клоп објасни зошто му дозволиле на Филипе Кутињо да се пресели на Камп Ноу, менаџерот на Ливерпул вели дека Бразилецот немал намера повеќе да игра за „Црвените“...Филипе Кутињо оваа недела го комплетираше трансферот во Барселона вреден 160 милиони евра. Бразилецот беше желба на „Каталонците“ уште минатото лето, но тогаш Ливерпул не сакаше да слушне за продажба.

Сепак, „Црвените“ го омекнаа ставот овој месец и Јирген Клоп сега објасни зошто се решиле на еден ваков чекор.

„Немаше друга опција. Одговорот е прилично лесен” – вели Германецот.

„Не знам точно какви се реакциите, но доколку некој треба да е гневен и разочаран, тоа е менаџерот на клубот. И јас не сум ниту лут ниту разочаран”.

„Знам дека Ливерпул стори се што можеше за да го убеди Фил да остане. Ова беше неговиот сон, имаше само еден клуб поради кој може да замине и тоа е Барселона. Па има момен кога морате да го прифатите тоа”.

„Знаев дека ќе пристигне нова понуда овој месец и токму тоа се случи. Да, можевме да му кажевме имаш договор и мораш да останеш, но ќе беше многу тешко да го употребиме во вториот дел од сезоната”.

„Треба да се запрашате, дали има логика, дали би можеле да го употребиме, дали тој би можел да ни помогне? Одговорот е јасен, нема шанси. Тој повеќе не сакаше да игра”.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...