Недела, 14 Јануари 2018 10:55 Фудбал
Дојде како засилување, а замина со позајмица до 2020

Шпанија | Барселона попладнево потврди дека има договор со Башакшехир за трансфер на Арда Туран, играчот се сели во клубот од Турција на две ипол годишна позајмица...Откако Филипе Кутињо се пресели на Камп Ноу во зделка вредна 160 милиони евра, беше јасно дека неколку играчи ќе си заминат.

Прв кој ги напушти „Каталонците“ е Арда Туран. Турчинот во 2015 пристигна како големо зсилување за кое Барселона плати 40 милиони евра, но никогаш не ги оправда очекувањата.

Ернесто Валверде оваа сезона воопшто не сметаше на него, ниту еднаш не му даде шанса, па јасно беше дека Арда Туран ќе замине.

Попладнево пристигна и официјална потврда, Барса постигна договор со Башакшехир за позајмица на играчот до 2020.

„Каталонците“ го задржуваат правото да го продадат Арда Туран на друг клуб, а Башакшехир исто така има клаузула со која може во целост да го откупи играчот.

Финансиски детали од зделката не беа откриени.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...