ВИЦ

Плавуша оди во пицерија и си нарачува пица.

Келнерот ја прашува: 

- На колку парчиња сакате да биде исечена пицата, на 6 или на 12?  

Плавушата:

 - На 6, 12 не можам да изедам.

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Недела, 14 Јануари 2018 10:58 Фудбал
Венгер не го сака Мики

Англија | Медиумите од „Островото“ откриваат нови детали од можниот трансфер на Алексис Санчез на Олд Трафорд, Арсен Венгер бара да го добие неговиот сонародник Антони Марсијал како дел од зделката...„Црвените ѓаволи“ се обидуваат да го „украдат“ Чилеанецот од лутиот ривал Манчестер Сити.

Алексис Санчез подолго време е желба на Пеп Гвардиола, „Граѓаните“ во последниот ден од летниот преоден рок беа на чекор до потпис со играчот но Арсенал се откажа во 5 до 12.

Манчестер Сити сега одново тропна на вратата на „Топчиите“, но клубот од Етихад не сака да понуди повеќе од 20 милиони фунти бидејќи фудбалерот ги одработува последните шест месеци од договорот.

Токму ова сака да го искористи Жозе Мурињо и со 25 милиони фунти да му нанесе пораз на Пеп Гвардиола на трансфер пазарот.

Манчестер јунајтед дури е подготвен во целата зделка да го вметне и Хенрих Мхитарајан. Но последните информации велат дека Арсен Венгер не е заинтересиран за Мики и преферира за возврат да го добие неговиот сонародник Антони Марсијал.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...