ВИЦ

Зашто плавушата не може никако да положи эа воэачка?
Таман ќе влеэе инструкторот во кола, оваа одма рипа на эадно седиште

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Недела, 14 Јануари 2018 11:14 Фудбал
Мајсторија на Хамес Родригез
Германија | Баерн Минхен со 1-3 славеше на гостувањето кај Баер Леверкузен, точка на средбата стави Хамес Родригез со ремек дело од врвот на шеснаесетникот...„Баварците“ со победа го започнаа вториот дел од сезоната во Бундеслигата, вечерва на стартот од 18. коло со три бода си заминаа од гостувањето на Бај Арена.

Резултатот го отвори Хави Мартинез во 32. минута, Шпанецот најдобро се снајде во една мешаница по корнер од десната страна.

По еден час игра, Рибери зголеми на 0-2. Една брза контра на „Баварците“, Французинот успешно ја реализираше со соло пробив по левата страна.

Фоланд најави интересна завршница откако со голема доза на среќа ја затресе мрежата на Беарн за 1-2 во 70. минута, но сите дилеми околу победникот ги реши Хамес Родригез.

Колумбиецот во 91. минута погоди од слободен удар од врвот на шеснаесетникот. Неговиот удар беше толку прецизен што ниту два голмани не го бранеа.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...