ВИЦ

Разговараат дечко и девојка и дечкото ја прашува девојката:
- Може да те викам Ева?

Девојката одговара:
- Може, но зошто?
- Паа, затоа што си ми прва.
- А јас може да те викам Пежо?
- Зошто?
- Оти ми си 207-ми...

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Понеделник, 12 Февруари 2018 17:43 Фудбал
Арсенал го одбил Хари Кејн оти бил буцко

Англија | Поранешнит прв човек на академијата на „Топчиите“, Лиам Брејди вели дека Арсенал го одбил Хари Кејн бидејќи напаѓачот бил буцко, но признава дека одлуката била погрешна...Хари Кејн како осум годишно момче се приклучил на академијата на Арсенал, но заминал по само една година.

Тој потоа си ја пробал среќата во Тотенхем, и сега е прва ѕвезда на „Спарси“. Откако минатата недела стигна до голот број 100 во Премиерлигата, Хари Кејн истакна дека тоа што Арсенал го одбил е „најдоброто нешто што можеше да ми се случи“.

Изминатиов викенд Хари Кејн одново беше кобен за „Топчиите“ откако го постигна единствениот гол на дербито на Северен Лондон на Вемблии.

Лиам Брејди сега ја открива причината поради која Арсенал се откажал од Хари Кејн, поранешниот прв човек на академијата вели дека напаѓачот бил буцко.

„Тој беше буцко, не беше атлетски граден“ - вели Брејди. „Но да, направивме грешка“.

„Сепак, и Тотенхем немаше голема верба во него, три-четири пати го испрати на позајмица во нисколигашки клубови“.

„Но неговата одлучност му помогна да изгради извонредна кариера и целосно го заслужи ова. Има карактер кој го тера постојано да се подобрува“.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...