Понеделник, 12 Февруари 2018 17:50 Фудбал
Леватен оштетен, градското дерби за Валенсија

Шпанија | „Лос Че“ со 3-1 славеше над Леванте во градското дерби на Велансија но со голема помош од судиите, Енис Барди доби шанса од клупата и одигра 20 минути на Местаља...Валенсија ја прекина серијата лоши резултати со триумф над Леванте во локалното дерби. Во интересен и возбудлив натпревар, домаќините славеа со 3-1.

Резултатот беше отворен во 17. минута, Санти Мина најдобро се снајде по еден корнер од левата страна и донесе предност од 1-0. Сепак, гостите стигнаа до изедначување само 60 секунди подоцна. Постиго ја искористи заспаноста на одбраната на домаќините и погоди за 1-1.

Леванте потоа постигна и гол за водство во 64. минута, но судијата го поништи поради наводен прекршок од Коке врз Гаја, но на повторените снимки добро се виде дека Паулиста беше тој го турна сопствениот соиграч.

Веќе во следната акција Валенсија стигна до ново водство, упориот Вието се снајде во една мешаница и ја затресе мрежата на Леванте за 2-1. Точка на натпреварот стави Парехо со удар од 11 метри во 89. минута.

Нашиот Енис Барди доби шанса од клупата и ги одигра завршните дваесетина минути од мечот на Местаља.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...