Вторник, 13 Февруари 2018 17:03 Фудбал
Кејн го опиша првиот дуел со Кјелини

Лига на Шампиони | Во пресрет на пресметката помеѓу Јувентус и Тотенхем во осминафиналето од Лигата на шампионите, Хари Кејн имаше само пофални зборови за Џорџо Кјелини и се присети на неговиот прв дуел со дефанзивецот...Одбраната на Јувентус, предводена од искусниот Џорџо Кјелини вечерва ќе биде ставена на тест од најдобриот напаѓач во Премиерлигата во овој момент. Хари Кејн игра во страшна голгетерска форма, па тоа ќе биде интересен дуел.

Во пресрет на пресметка во Торино, Хари Кејн имаше само пофални зборови за својот противник и се присети на првото соочување со дефанзивецот.

Во 2015, напаѓачот за прв пат беше стартер за Англија на пријателски меч со Италија, и за овој меч, Хари Кејн вели: „Уште во првите пет минути од средбата убаво ме покоси, и потоа едно добри десет миниту не си ја чувствував ногата. Тоа беше одлино добредојде во интернационалниот фудбал!”

„Кјелини е неверојатен. Во неколку наврати ме прашале да набројам против кого е најтешко да се игра, и неговото име е на врвот, заедно со Џон Тери”.

„Џорџо е многу искусен. Одлично го користи телото и знае да се позиционира. Кога се обидувате да продрете, знае кога да излезе пред вас, знае кога малку да ве турне за да ве извади од рамнотежа. Знае кога да не ви остави простор и да ви се качи на грб, но знае и кога треба да се држи на дистанца. Најтешко се игра против искусни дефанзивци, секогаш знаат каде треба да бидат во право време”.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...