ВИЦ

Влегува полицаец кај командирот целиот задишан и му вели:
Г-дин командире пред полициската станица има мртва жена!!!
Командирот: И што сега, што сака?

ТОП ВИДЕО

Горан Миланов од Струмица се снимал на работното место во Швајцарија и преку шеги кажува за работата и животот таму...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 16 Јуни 2017 08:53 Технологија
GIF слави 30. роденден, го прифати и Facebook

GIF се појави точно пред 30 години, на 15 јуни, 1987 година...До ден денес GIF остана апсолутно најпопуларен формат кога станува збор за графика на интернет. GIF (Graphic Interchange Format) е на компанијата CompuServe, која овој формат го замени со дотогашниот RLE.

На 30 роденден GIF доби специјален подарок, Facebook сега како социјална мрежа конечно го прифати и тоа значи дека може да користиме анимирани GIF-ови директно во коментар на Facebook.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Почетокот на продажбата на iPhone X ќе доцни, а оние што не можат да почекаат до ноем...
Познатиот тестатор на телефони JerryRigEverything овој пат го грабна и iPhone 8...
200 милиони корисници ја поседуваат оваа апликација во моментот, од која ве шпионираа...
Дојде време за промена на временската линија во Facebook...
iPhone 8 е еден од најновите модели на Apple...
Instagram објави дека има 800 милиони активни корисници на месечно ниво...


24FUDBAL.com.mk

Англија | На гостувањето кај Саутемптон, Жозе Мурињо беше исклучен во фини...
Македонија | Илија Несторовски одново е херојот на Палермо, Македонецот со...
Италија | Илија Несторовски и Палермо вечерва имаа специјална поддршка, пр...
Англија | Александре Лаказет беше херојот на „Топчиите“ на дуелот со ВБА, ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Кејти преку црно-белата призма од леќата на професионалниот камерман успева да се про...
Кристета е згодна русокоса девојка, која дефинитивно знае како да позира, а згора на ...
Цревото за брзо пиење пиво ќе ви помогне многу, а Менди со своето секси тело ќе ви де...