ВИЦ

Пијаница и автопат

Среде ноќ на автопат полиција застанува некој пијаница кој возел во спротивна насока. Полицаецот го прашува:
- "Кај си тргнал бе човеку жити бога!?"
- "Немам појма! Но како што гледам сум задоцнил, сите веќе се враќаат!"

ТОП ВИДЕО

Музиката не познава граници и најбрзо ги надминува сите јазични ограничувања и секакви други...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 04 Август 2017 10:13 Технологија
Mozilla тестира енкриптирани датотеки во Firefox

Mozilla одвреме навреме во својата тестна лабораторија подготвува интересна новост...Овој пат Firefox добива нова услуга, размена на енкриптирани пораки преку Send опцијата со клуч. Ако некогаш имате потреба да пратите многу датотеки одеднаш, отприлика 100MB, веднаш одите на бесплатните сервиси JumboMail или WeTransfer.

Со оваа нова опција нема да мора да го предупредите корисникот дека сте му пратиле линк со датотеки, туку овој пат пораката е целосно енкриптирана, со тоа што само корисникот за кого се однесува датотеката, може да ја прочита.

Mozillа линкот на Send ќе биде активен 24 часа, а потоа се брише од серверот. Еве како:

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Кинеската компанија Xiaomi го претстави својот паметен велосипед Mi Qicycle Mountain ...
V30 е новиот премиум модел на LG, кој ќе биде претставен пред јавноста за 2 недели...
Рекламата за осмицата на HMD Global изгледа поразувачки...
Има многу вакви слични фотографии што Facebook ги забрани...
Дроновите се голем бизнис денеска, така што може да се најдат во рацете на секој...
Виолетовата боја е многу привлечна за секој...


24FUDBAL.com.mk

Шпанија | Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Барселона по двата неуспеш...
Македонија | Вечерва фудбалерите на Шкендија ќе истрчаат на „Сан Сиро“ на ...
Шпанија | „Светците“ се огласија на социјалните мрежи доцна во ноќта и го и...
Македонија | Вечерва со почеток од 20 часот Вардар го започнува двобојот с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Јулија снимала видео во црно бела боја за да не потсети дека треба малку да обрнеме ...
Керолајн го оптегнува и го разголува своето секси тело на житните полиња...
Дизајнерот Адам Сакс одбрал супер секси девојка и почнал да ги дизајнира нејзините би...