Петок, 29 Септември 2017 19:45 Технологија
Никој не сака да купи смартфон од основачот на Android
Многу е тешко во моментот да се пробиете на пазарот на смартфони...Amazon очекуваше високи резултати со Fire Phone, но ете телефонот немаше никакви новитети на пазарот, беше прескап, цената му беше слична како на врвните модели и затоа пропадна.

Сличното како Amazon се обиде да го направи и основачот на Android, Енди Рубин, кој неодамна го претстави Essential Phone, телефонот чии опции изгледаат одлично, барем на хартија: 5,7-инчен дисплеј без рабови, резолуција со 2560 x 1312 пиксели, Snapdragon 835 процесор, 4GB RAM меморија, 128GB внатрешна меморија, итн. Неговата цена изнесува 700 долари, па затоа сите биле скептични кон него, и затоа не успеа на пазарот Essential Phone. Никој не сака да го купи телефонот на Енди Рубин.Останува да видиме допрва дали ова ќе биде крај.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

На Facebook страницата Skech ART е објавено видео на кое од обичен iPhone е направено...
Куќите што изгледаат како куполи, би можеле да се покажат револуционерни на подрачјат...
Microsoft сака да направи вработените да се чувствуваат како да се дома...
Се уште има мал број на електрични автомобили на патиштата, но ете, пазарот веќе се п...
Apple минатиот месец ги објави iPhone 8 и iPhone 8 Plus...
Вредноста на криптовалутите во последните неколку месеци драстично порасна...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Вардар против Реал Сосиедад во битка по први бодови во дебитан...
Англија | Жозе Мурињо често знае да прокоментира за некој иако не е пред д...
Македонија | Се чини дека притисокот врз капитенот на второлигашот е голем...
Македонија | Македонскиот првак може да продолжи една лоша низа на шпанскио...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Ова не е ништо особено, освен една секси неодолива снимка со плескање по задникот...
Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...