Петок, 29 Септември 2017 19:45 Технологија
Никој не сака да купи смартфон од основачот на Android
Многу е тешко во моментот да се пробиете на пазарот на смартфони...Amazon очекуваше високи резултати со Fire Phone, но ете телефонот немаше никакви новитети на пазарот, беше прескап, цената му беше слична како на врвните модели и затоа пропадна.

Сличното како Amazon се обиде да го направи и основачот на Android, Енди Рубин, кој неодамна го претстави Essential Phone, телефонот чии опции изгледаат одлично, барем на хартија: 5,7-инчен дисплеј без рабови, резолуција со 2560 x 1312 пиксели, Snapdragon 835 процесор, 4GB RAM меморија, 128GB внатрешна меморија, итн. Неговата цена изнесува 700 долари, па затоа сите биле скептични кон него, и затоа не успеа на пазарот Essential Phone. Никој не сака да го купи телефонот на Енди Рубин.Останува да видиме допрва дали ова ќе биде крај.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Нов тип на автобуси со напредна технологија се пуштени во употреба во јужно кинескиот...
Многумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Погледнете како се краде најновиот Мерцедес...
Дали сте размислувале некогаш дали сме зависни од интернет...
Витни Волф е жената ко-основач на Tinder, социјалната мрежа за запознавање...
Google има нова технологија со вештачка интелигенција...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...