ВИЦ

Еден познат политичар починал. Од МТВ не знаеле како да ја пренесат тажната вест и го накалемиле Глигорче од Метео. Тој започнал со типичната насмевка на лицето:
- Денес во земјата е облачно и мрачно. Во центарот на Скопје, поточно околу Собранието е минус еден, а на градските гробишта Бутел – плус еден.

ТОП ВИДЕО

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Понеделник, 02 Октомври 2017 17:08 Технологија
Вистинската работа за вас ако гледате серии на телефон

Стриминг филмовите и телевизиските серии на смартфоните се веројатно најдобрите нешта во историјата...Постои решение да не зјапате постојано во екранот, а тоа се вика Smartphone Magnifier. Новиот уред изгледа како минијатурен аналоген телевизор, на кој изгледа како да сте ја зголемиле содржината двапати од смартфонот.

Кутијата има 8-инчен дисплј, кој ја прикажува содржината во боја, а доаѓа во облик на намалена реплика од дрвениот телевизор од 60-те години.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Нов тип на автобуси со напредна технологија се пуштени во употреба во јужно кинескиот...
Многумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Погледнете како се краде најновиот Мерцедес...
Дали сте размислувале некогаш дали сме зависни од интернет...
Витни Волф е жената ко-основач на Tinder, социјалната мрежа за запознавање...
Google има нова технологија со вештачка интелигенција...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...