Понеделник, 02 Октомври 2017 17:08 Технологија
Вистинската работа за вас ако гледате серии на телефон

Стриминг филмовите и телевизиските серии на смартфоните се веројатно најдобрите нешта во историјата...Постои решение да не зјапате постојано во екранот, а тоа се вика Smartphone Magnifier. Новиот уред изгледа како минијатурен аналоген телевизор, на кој изгледа како да сте ја зголемиле содржината двапати од смартфонот.

Кутијата има 8-инчен дисплј, кој ја прикажува содржината во боја, а доаѓа во облик на намалена реплика од дрвениот телевизор од 60-те години.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

На Facebook страницата Skech ART е објавено видео на кое од обичен iPhone е направено...
Куќите што изгледаат како куполи, би можеле да се покажат револуционерни на подрачјат...
Microsoft сака да направи вработените да се чувствуваат како да се дома...
Се уште има мал број на електрични автомобили на патиштата, но ете, пазарот веќе се п...
Apple минатиот месец ги објави iPhone 8 и iPhone 8 Plus...
Вредноста на криптовалутите во последните неколку месеци драстично порасна...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Вардар против Реал Сосиедад во битка по први бодови во дебитан...
Англија | Жозе Мурињо често знае да прокоментира за некој иако не е пред д...
Македонија | Се чини дека притисокот врз капитенот на второлигашот е голем...
Македонија | Македонскиот првак може да продолжи една лоша низа на шпанскио...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Ова не е ништо особено, освен една секси неодолива снимка со плескање по задникот...
Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...