ВИЦ

Таксист

Момче во такси јаде чоколадо и таксистот му вели:
- "Тоа ќе ти ги уништи забите."
Момчето одговара:
- "Мојот дедо живееше 102 години."
- "Затоа што јадеше чоколадо?"
- "Не, затоа што си ја гледаше својата работа!"

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Вторник, 03 Октомври 2017 07:44 Технологија
Portrait алатки на iPhone 8 Plus

iPhone 8 Plus носи многу подобрувања со себе...iPhone 8 Plus беше презентиран пред неполн месец, кој носи мноштво нови и подобрени алатки со себе. Неговите нови Portrait алатки имаат многу опции за вклучување и исклучување на позадината и менување на ефектите за портретот.

Во смисла, со осмицата може да ја менувате бојата и стилот на позадината, затоа што новата технологија ја одбележува формата на лицето што се фотографирало и без ниту една фалинка додава ефекти во позадината.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Huawei има технологија со вештачка интелигенција за автономни возила...
Илон Маск планира до 2019 година да ја реализира програмата со лансирање на 12.000 са...
Samsung Galaxy S9 сега е во фокусот на вниманието, за кого се објавени неофицијални с...
Се повеќе низ светот се извршува плаќањето преку телефонот...
Tesla Inc. доживеал хакерски напад во компјутерите на компанијата...
Целосно новиот E-PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...