Петок, 10 Ноември 2017 10:41 Технологија
Samsung GALAXY S8 лансиран во црвена бургунди боја

Samsung Galaxy S8 и S8+ имаат нова интересна црвена боја - бургунди нијанса...Samsung никогаш не лансирал црвен телефон досега, додека iPhone го имаше „7 Red“ во џиш боја.

Поради есенскиот период, Samsung сакал да го привлече вниманието на корисниците и да лансира есенска верзија на двете осмици во бургунди црвена боја, која е една од најинтересните нијанси досега. Телефонот внатре и надвор е идентично ист како досега, само што новата црвена боја му дава неодолив и необичен изглед. Оваа верзија на Samsung GALAXY S8 во моментот ќе биде достапна само во Јужна Кореја.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Polaroid во минатото беше поим за фотографија, а сега се спушти на исто ниво како Mot...
Не можевме да поверуваме кога видовме...
Тим Кук вели дека iPad Pro е ист како компјутер...
Изгледа дека Face ID технологијата лесно може да биде излажана...
Протекоа најновите фотографии за Samsung GALAXY A7 (2018)...
Google се уште не може да успее да ги отстрани старите софтвери...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама о...
Франција | Медиумите од Шпанија пишуваат за можноста ПСЖ да го ангажира Кр...
Македонија | Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спек...
Франција | Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Лијана Декер без проблем се соблекува пред камерата, само што овој пат нема многу екс...
Начинот на кој погледнува, се врти и воздивнува, нема да ве остави рамнодушни...
Esquire е престижен магазин и затоа мора да позираат исклучиво жешки девојки за него....