Петок, 10 Ноември 2017 10:41 Технологија
Samsung GALAXY S8 лансиран во црвена бургунди боја

Samsung Galaxy S8 и S8+ имаат нова интересна црвена боја - бургунди нијанса...Samsung никогаш не лансирал црвен телефон досега, додека iPhone го имаше „7 Red“ во џиш боја.

Поради есенскиот период, Samsung сакал да го привлече вниманието на корисниците и да лансира есенска верзија на двете осмици во бургунди црвена боја, која е една од најинтересните нијанси досега. Телефонот внатре и надвор е идентично ист како досега, само што новата црвена боја му дава неодолив и необичен изглед. Оваа верзија на Samsung GALAXY S8 во моментот ќе биде достапна само во Јужна Кореја.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Американскиот гигант Ford го најави новиот модел Mustang Shelby GT500...
Apple за 5 години планира да изгради уште еден кампус во Америка...
Без оглед на тоа дали користите Instagram секојдневно или не, новата опција дефинитив...
Oд Ferrari велат дека се импресионирани од тоа што го прави Tesla, но не би можеле да...
После неколку децении истражување на вселената, околу Земјината орбита се собра голем...
Google веќе со години работи на различни проекти поврзани со уметноста...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...