ВИЦ

Студент полага испит на ветеринарен факултет. професорот му покажува до полвина покриен кафез кај кој се гледаат само нозете на некоја птица. Професорот прашал :
- Кој е оваа птица ??
- Не знам - одговорил студентот.
- Жал ми е колега, не положивте. Вашето име ??
Тогаш студентот ги поткренал ногавиците од панталоните и рекол:
- Погодете, професоре.

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Вторник, 14 Ноември 2017 09:28 Технологија
Facebook е заразен и штетен
Шон Паркер е поранешен претседател на Facebook...Паркер објаснува за штетните влијание на Facebook, преку тоа што вели дека 2 милијарди корисници се заразени со Like копчето.

Кога се развивала мрежата, поентата била да се најде нешто што ќе влезе во човечката психа и корисникот нема да сака никогаш да ја напушти социјалната мрежа. Шон Паркер објаснува дека доказ за тоа се сегашните корисници, кои порано одбиваа да се приклучат на мрежата.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Американскиот гигант Ford го најави новиот модел Mustang Shelby GT500...
Apple за 5 години планира да изгради уште еден кампус во Америка...
Без оглед на тоа дали користите Instagram секојдневно или не, новата опција дефинитив...
Oд Ferrari велат дека се импресионирани од тоа што го прави Tesla, но не би можеле да...
После неколку децении истражување на вселената, околу Земјината орбита се собра голем...
Google веќе со години работи на различни проекти поврзани со уметноста...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...