ВИЦ

Какви видови на луѓе што пијат кафе, постојат?

Има три типа на луѓе:
1.Го кинат шеќерчето на крајот
2.Го кинат шеќерчето на средината
3.Го пијат кафето без шеќер


ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Вторник, 14 Ноември 2017 09:33 Технологија
Huawei ќе направи револуција со интелитентни телефони
Huawei е првата компанија што воведе процесор со вештачка интелигенција...Kirin 970 е првиот процесор на пазарот за смартфони, со вградена вештачка интелигенција. Со него Huawei планира да направи револуција на пазарот, односно значително да го промени и подобри искуството со телефоните.

Со него компанијата телефоните ќе ги претвори од паметни во интелитентни и значително ќе се подобри квалитетот на интеракција меѓу корисниците.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Американскиот гигант Ford го најави новиот модел Mustang Shelby GT500...
Apple за 5 години планира да изгради уште еден кампус во Америка...
Без оглед на тоа дали користите Instagram секојдневно или не, новата опција дефинитив...
Oд Ferrari велат дека се импресионирани од тоа што го прави Tesla, но не би можеле да...
После неколку децении истражување на вселената, околу Земјината орбита се собра голем...
Google веќе со години работи на различни проекти поврзани со уметноста...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...