Петок, 12 Јануари 2018 10:01 Технологија
Дали Apple ќе го ограничат користењето на iPhone за децата

Зависноста од паметните телефони се повеќе проблем во развиените земји...Двајца најголеми акционери во компанијата Apple испратија отворено писмо до менаџментот на Apple со кое бараат од компанијата повеќе да се позанимава со зависноста на младите од iPhone.Тие побараа да се размисли за софтвер со кој родителите би можеле на децата да им го ограничат користењето на iPhone и да се истражи колку претераното користење влијае на менталното здравје.

Се уште не е познато дали Apple ќе го прифати предлогот,но самиот факт што најголеми акционери предупредуваат за проблемот може да придонесе за усвојување на истиот.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Американскиот гигант Ford го најави новиот модел Mustang Shelby GT500...
Apple за 5 години планира да изгради уште еден кампус во Америка...
Без оглед на тоа дали користите Instagram секојдневно или не, новата опција дефинитив...
Oд Ferrari велат дека се импресионирани од тоа што го прави Tesla, но не би можеле да...
После неколку децении истражување на вселената, околу Земјината орбита се собра голем...
Google веќе со години работи на различни проекти поврзани со уметноста...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...