Петок, 12 Јануари 2018 16:18 Технологија
Toyota има сенаменски автобус

Toyota на CES 2018 имаше своја презентација за концептно возило...

 

Возилото на Toyota може да биде камион, такси и хотел што може да се преместува било каде. Е-Palette е апсолутно автоматско возило со батерии, коешто се прилагодува според потребите на корисниците.

e-Palette може да биде и камион, и такси и мобилен хотел. Неговата внатрешност е отворена и изгледа како футуристички мини-автобус, но без предно стакло и возач. Софтверот е со отворен код, што значи дека корисниците може сами да инсталираат свој автоматски систем за управување и користење на возилото.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Американскиот гигант Ford го најави новиот модел Mustang Shelby GT500...
Apple за 5 години планира да изгради уште еден кампус во Америка...
Без оглед на тоа дали користите Instagram секојдневно или не, новата опција дефинитив...
Oд Ferrari велат дека се импресионирани од тоа што го прави Tesla, но не би можеле да...
После неколку децении истражување на вселената, околу Земјината орбита се собра голем...
Google веќе со години работи на различни проекти поврзани со уметноста...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...