Понеделник, 12 Февруари 2018 15:45 Технологија
HomePod е смарт звучникот на Apple
HomePod функционира само со алатките на Apple и тоа е главниот недостаток кај смарт звучникот...Amazon и Google доминираат моментално на пазарот со паметни звучнииц, на кои очигледно Apple сака да им конкурира со HomePod. Компанијата на Стив Џобс вели дека овде се акцентира квалитетот на звук, кој е подобар од Amazon Echo и Google Home.

Сепак HomePod е слаб за конкурентите кога станува збор за дигиталната асистентка Siri. Проблем би можело да ви биде и тоа што не можете никако да го поврзувате со други уреди што не се со iOS оперативен систем и функционира само со сервисите на Apple. Погледнете како функционира:

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Huawei има технологија со вештачка интелигенција за автономни возила...
Илон Маск планира до 2019 година да ја реализира програмата со лансирање на 12.000 са...
Samsung Galaxy S9 сега е во фокусот на вниманието, за кого се објавени неофицијални с...
Се повеќе низ светот се извршува плаќањето преку телефонот...
Tesla Inc. доживеал хакерски напад во компјутерите на компанијата...
Целосно новиот E-PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...