Понеделник, 12 Февруари 2018 15:54 Технологија
Марк Цукерберг има нормален начин на живот

Марк Цукерберг е сопственикот на Facebook, кој има свои човечки потреби како и секој на оваа планета...


Се разбира, шефот на Facebook не е толку кул како што изгледа и се претставува, туку сигурно има позадина со многу непреспиени ноќи дома и претерана посветеност во бизнисот. Како поинаку би можел да создаде толкава империја, социјална мрежа со голема платформа.

Марк Цукерберг направи револуција во технолошката индустрија, кој обожава да го поминува времето со фамилијата, сака да џогира и да патува. Меѓу другото, Цук вели дека во слободното време (што го нема воопшто) учи мандарински јазик. Тој станува сабајле во 08:00 часот, прво ги проверува профилите на Facebook, Messenger и WhatsApp, потоа вежба, појадува, ја облекува секогаш истата облека со фармерки и сива маица и оди на работа. Тој мисли на својата работа дури и кога ќе се врати дома.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Huawei има технологија со вештачка интелигенција за автономни возила...
Илон Маск планира до 2019 година да ја реализира програмата со лансирање на 12.000 са...
Samsung Galaxy S9 сега е во фокусот на вниманието, за кого се објавени неофицијални с...
Се повеќе низ светот се извршува плаќањето преку телефонот...
Tesla Inc. доживеал хакерски напад во компјутерите на компанијата...
Целосно новиот E-PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...