Вторник, 13 Февруари 2018 12:48 Технологија
Facebook го напуштаат младите и одат на Snapchat

Младите луѓе се повеќе се префрлуваат од Facebook на Snapchat...Направено е истражување на пазарот на социјалните мрежи, при што Snapchat очигледно им се допаѓа повеќе на младите возрасни групи. Snapchat се повеќе добива корисници на сметка на Facebook, кој се повеќе ја употребуваат тие што се со над 55 годишна возраст.

Во Велика Британија на Facebook има над 2,2 милиони активни корисници од 12 до 17г. и 4,5 милиони активни корисници од 18 до 24г. Тоа е дури за 700.000 корисници помалку во споредба со 2017 година.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Huawei има технологија со вештачка интелигенција за автономни возила...
Илон Маск планира до 2019 година да ја реализира програмата со лансирање на 12.000 са...
Samsung Galaxy S9 сега е во фокусот на вниманието, за кого се објавени неофицијални с...
Се повеќе низ светот се извршува плаќањето преку телефонот...
Tesla Inc. доживеал хакерски напад во компјутерите на компанијата...
Целосно новиот E-PACE е првиот компактен СУВ на Jaguar...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...