ВИЦ

Неоженет маж нема стомак затоа што го отвора фрижидерот и вели:
- "Ку*ац, пак исто", и оди во кревет.
Оженетиот маж има стомак затоа што доаѓа во кревет и вели:
- "Ку*ац, пак исто", и оди го отвора фрижидерот.

ТОП ВИДЕО

Горан Миланов од Струмица се снимал на работното место во Швајцарија и преку шеги кажува за работата и животот таму...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Недела, 11 Јуни 2017 13:52 Здравје
Зошто не смееме да пиеме вода стоена во пластично шише во кола
Не оставајте вода во пластично шише во автомобил паркиран на сонце...Причината е што топлината може да го промени составот на пијалоците во нив за време на високи температури под влијание на сончева енергија. Ако температурата е 30 степени Целзиусови, во автомобилот ќе порасне на 45 степени после половина час мирување на водата.

При такви екстремни температури не е пожелно ниту да се седи во автомобилот, а камо ли да се конзумира вода од пластично шише. Истражувањата покажале дека пластичните шишиња при загревање испуштаат бисфенол A, штетна состојка која во телото се однесува како естроген и предизвикува хормонално пореметување.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Јапонците се познати по секакви иновации, но и по древните техники што го олеснуваат ...
За некои тоа е незамисливо, особено ако практикуваме романтика и водење љубов навечер...
Вирсавија Борун изгледа како и секое 7 годишно девојче, сака да игра, да црта и сака ...
Кога киваме или кашламе, а притоа не ги покриваме устата и носот, правиме грешка со ш...
Носните влакна ги мачат и мажите и жените, а секој има свој метод за борба против нив...
Од бактериите мора многу да се чуваме, затоа експертите не предупредуваат дека мора ...


24FUDBAL.com.mk

Англија | На гостувањето кај Саутемптон, Жозе Мурињо беше исклучен во фини...
Македонија | Илија Несторовски одново е херојот на Палермо, Македонецот со...
Италија | Илија Несторовски и Палермо вечерва имаа специјална поддршка, пр...
Англија | Александре Лаказет беше херојот на „Топчиите“ на дуелот со ВБА, ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Кејти преку црно-белата призма од леќата на професионалниот камерман успева да се про...
Кристета е згодна русокоса девојка, која дефинитивно знае како да позира, а згора на ...
Цревото за брзо пиење пиво ќе ви помогне многу, а Менди со своето секси тело ќе ви де...