ВИЦ

Се возело момче со мотор и случајно удрило врабец во лет. Му паднало жал па го земал дома, го ставил во кафез, му ставил вода и леб и го оставил да мирува. Неколку часа подоцна се буди врабецот и гледа:

- Решетки, вода, леб....Леле! Сум го убил моторџијата!

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Понеделник, 25 Септември 2017 08:26 Здравје
Зошто треба да носиме чорапи кога спиеме?
За некои тоа е незамисливо, особено ако практикуваме романтика и водење љубов навечер...Од здравствен аспект е докажано дека со топлите нозе ќе спиете поквалитетно. Тоа значи дека ќе имате помалку проблеми со спиењето и полесно ќе заспиете. Со греењето на стапалата се прошируваат крвните жили, што на мозокот му дава сигнал дека е време за спиење. Кога ќе се прошират жилите во стапалата и дланките, топлината се шири низ телото, што значи дека е време за спиење.

Истражувањето објавено во International Weekly Journal of Science вели дека со чорапи на нозете може да заспиете дури и 15 минути порано. Студенилото ја блокира циркулацијата, што значи дека со чорапите имате подобра циркулација на крвта.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Експерти од Белгија дошле до заклучок како да ги натераат децата да јадат зеленчук...
Брена Хакаби почнала со сноубординг кога лекарите и ампутирале нога...
Диетите се веќе непотребни, затоа што има други и подобри начини за начин на живеење....
Одржувањето на куќата никога не е лесна и едноставна работа...
Јадете повеќе зеленчук, постојано го слушаме тоа од личните тренери и лекарите...
Сигурно веќе сте забележале дека на мажите рацете им се потопли зимата отколку на жен...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...