Четврток, 12 Октомври 2017 07:37 Здравје
Пример за успешен случај со драстично и здраво слабеење
21 годишната девојка била упорна и ја намалила својата телесна тежина од 160 килограми на 72 килограми...Во средно училиште била спортистка и ги обожавала физичките активности, но поради околностите се препуштила на седечкиот начин на живот и килограмите почнале да се зголемуваат. Таа била пробирлива и не јадела воопшто зеленчук, туку само брза храна.

Лежела во кревет и гледала само серии. Сакала само да јаде, да оди на работа и да ги гледа своите серии. Потоа решила да промени нешто оти не се чувствувала добро во своја кожа. Почнало да и станува тешко дури и да станува од креветот. Знаела дека мора да ослабне, оти веќе имала и висок крвен притисок.

Преку ноќ ја исфрлила брзата и нездрава храна и ја заменила исклучиво со здрави намирници: хумус, свежо сирење, јогурт, свеж зеленчук и салата со печено пиле. За појадок обожава да јаде овошни сокови и ленени семиња и слично. Од февруари 2016 година, изгубила неверојатни 88 килограми, но тоа не би било возможно без физичка активност. Со редовно одење во теретана, девојката денес изгледа одлично.

Ако сакате да го погледнете видеото како вежба, кликнете на овој линк.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Во денешно време многу лесно може да дојдете до мед на пазарот...
Оливија Вајлд ги подели корисниците на интернет со нивните спротивни мислења...
21 годишната девојка била упорна и ја намалила својата телесна тежина од 160 килограм...
Ајлин Еш на 105 годишна возраст активно вежба јога и вози автомобил...
Јапонците се познати по секакви иновации, но и по древните техники што го олеснуваат ...
За некои тоа е незамисливо, особено ако практикуваме романтика и водење љубов навечер...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Вардар против Реал Сосиедад во битка по први бодови во дебитан...
Англија | Жозе Мурињо често знае да прокоментира за некој иако не е пред д...
Македонија | Се чини дека притисокот врз капитенот на второлигашот е голем...
Македонија | Македонскиот првак може да продолжи една лоша низа на шпанскио...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Ова не е ништо особено, освен една секси неодолива снимка со плескање по задникот...
Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...