ВИЦ

Разговараат Мујо, Хасо и Перо. Хасо вели:
- Си ставам секое сабајле две јајца на око, влегувам во кола и на работа.

Перо:
- Јас секое утро си ставам две јајца на шунка, седнувам во кола и на работа.

Мујо:
- Јас ги ставам двете јајца на велосипед и на работа.


ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Четврток, 09 Ноември 2017 12:43 Здравје
Чипсот заменете го со семки од тиква
Семките од тикви веќе илјадници години се користат за медицински цели, оти се богат извор на витамини...Ако сакате да знаете нешто повеќе, семките од тикви го оздравуваат вашето срце. Тие содржат речиси половина од препорачаната дневна доза магнезиум, што е многу важно за вашето срце. Семките помагаат многу и за регулирање на крвниот притисок.

Освен тоа, семките го подобруваат имунитетот, го одржува здравјето на простатата, го намалува ризикот од дијабетес и помага за да спиете мирно.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џесика изгледа одлично за нејзината возраст и има дури седум деца...
Kaшичките за бебиња од јагода и малина во јаболко...
Луѓето се повеќе бараат природни начини на лекување за своите здравствени проблеми...
Многу едноставно решение за потемнета кожа...
Третман фокусиран на емоционална и духовна благосостојба...
Актерката го пие ова смути секое утро,а килограмите се топат...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...