ВИЦ

Влегува крадец во автобус и се дере:
- Сите на земја ова е вооружен грабеж!

Сите исплашени легнуваат на земја, а од последното седиште се слуша:
- Пи*ка ти матер, ме исплаши јас си помислив контрола влезе!

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Понеделник, 08 Јануари 2018 10:04 Здравје
Дали да се оди на лекар кога кашлате

Настинката е вирусна инфекција на горниот респираторен тракт,односно носот и грлото...Кашлицата е една од најчестите симптоми на сезонска болест,а кај настинката може да потрае и до две недели.Воспалено грло е симптом кој трае првите два дена од добивање на настинката,а се пропратува со лесна главоболка,болки во елото и благо покачена телесна температура,кои пак траат неколку дена.

За настинката нема лек,и во овие случаеви не помагаат антибиотици или вакцини,туку одморот и внесување на доволно течности е најдобро што можете да го направите за вашиот организам.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џесика изгледа одлично за нејзината возраст и има дури седум деца...
Kaшичките за бебиња од јагода и малина во јаболко...
Луѓето се повеќе бараат природни начини на лекување за своите здравствени проблеми...
Многу едноставно решение за потемнета кожа...
Третман фокусиран на емоционална и духовна благосостојба...
Актерката го пие ова смути секое утро,а килограмите се топат...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...