ВИЦ

Девојката: Дали ме сакаш??
Дечкото: Не.
Девојката: Стварно???
Дечкото: Да
Девојката: Ќе си одам!
Дечкото: Слободно!
Девојката излегува..
Дечкото: ЗАСТАНИ!
Девојката: (Наеднаш очите и светнаа) да?
Дечкото: Затвори ја вратата промаја е.

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Среда, 10 Јануари 2018 19:02 Здравје
Зошто не треба да го миете лицето за време на туширање

Дерматолозите велат дека е штетно...Директорката на Институтот за ласерска дерматологија во Вашингтон,а воедно и докторка,Елизабет Танзи не им препорачува на клиентите да го мијат лицето за време на туширање бидејќи кожата на лицето е изразено тенка со што оваа област е сместена во најосетливите делови од нашето тело.

Деликатната кожа на лицето не издржува вода со висока температура,а онаа со која се тушираме често е многу потопла од водата со која се миеме користејќи мијалник.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џесика изгледа одлично за нејзината возраст и има дури седум деца...
Kaшичките за бебиња од јагода и малина во јаболко...
Луѓето се повеќе бараат природни начини на лекување за своите здравствени проблеми...
Многу едноставно решение за потемнета кожа...
Третман фокусиран на емоционална и духовна благосостојба...
Актерката го пие ова смути секое утро,а килограмите се топат...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...