Сабота, 03 Февруари 2018 19:19 Здравје
Исхрана која потикнува зачнување

Медитеранска исхрана во борбата за потомство...Научници направија истражување во кое учествуваа 244 жени на кое се покажа дека медитеранската исхрана ќе ја зголеми за 70 проценти шансата за успешно зачнување преку вонтелесно оплодување.

Во најновата студија се наведува дека жените кои јадат свежо овошје,зеленчук,маслиново масло,житарки од цело зрно и риба,имаат значајна предност во борбата за потомство како и успешно породување.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Експерти од Белгија дошле до заклучок како да ги натераат децата да јадат зеленчук...
Брена Хакаби почнала со сноубординг кога лекарите и ампутирале нога...
Диетите се веќе непотребни, затоа што има други и подобри начини за начин на живеење....
Одржувањето на куќата никога не е лесна и едноставна работа...
Јадете повеќе зеленчук, постојано го слушаме тоа од личните тренери и лекарите...
Сигурно веќе сте забележале дека на мажите рацете им се потопли зимата отколку на жен...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...