ВИЦ

Мало девојче забележувајќи неколку бели влакна во смеѓата коса од мајка си, прашала:
- Мамо, зошто имаш бели влакна на главата?
- Секогаш кога ќе направиш некоја беља или ќе ме изнервираш, по едно влакно од косата ми станува бело - одговорила мајката.
Девојчето размислило малку па повторно прашало:
- А зошто тогаш на баба целата коса и е бела?

ТОП ВИДЕО

Бебето изеде цел оброк за неколку секунди, ќе ве шокира начинот на кој е нахрането. Вистински син на мамичка...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Понеделник, 14 Февруари 2011 16:35 Здравје
Ослабете со јаболков оцет

Во последно време  се повеќе расте интересот за јаболковиот оцет и тоа како од него се топат килограмите...


Многумина автори на книги за слабеење направија кариера и големи купишта на пари, кои ги обединуваат познатите својства на јаболковиот оцет во неговите дела.

Факт е дека благодарение на јаболков оцет се слабее, но не само тоа. Во него се содржат сите оние супстанци, со кои е познато јаболкото. Токму благодарение на нив, овој производ е меѓу препорачаните лекови за голем број на болести.

Вкупно 93 ензими, 20 минерални материи и микроелементи се комбинират на уникатен начин со мед, сулфур, хлор, натриум, како и многуте витамини, претварајќи го јаболковиот оцен во неповтролив терапевтски производ.Кога станува збор конкретно за намалување на количеството на масти во организмот, јаболковата киселина се препорачува без дилеми, бидејќи ги прочистува клетките и ги вади наталожените отрови од телото. Истовремено ги ублажува другите симптоми, кои понекогаш се појавуваат како последица на ограничувањата на прием на хранливи материи - главоболка, замор.

За слабеење се препорачува секое утро на гладен стомак да се пие меѓу 200 и 250 милилитри вода, на која ќе се додадат неколку лажички природен јаболков оцет.

Станува збор за 3 лажички оцет и 1-2 лажици мед. На овој начин оцетот ги прочистува мастите од клетките, претварајќи ги во корисни и неопходни за енергијата во организмот.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Ако си го направите овој еликсир против главоболка, ќе ви биде од поголема помош отк...
Повеќето се испуштија со килограмите во зимскиот период, затоа сега сакаат да се врат...
Папокот е важен дел од телото и често се случува да не му пружаме доволно внимание...
  Без разлика на тоа каков став имате кон утринскиот оброк, тој може да го по...
Стареењето е природен процес што не може да се спречи, но секако може да се забави...
Сите сакаме благи јадења, но свесни сме дека шеќерот е голем непријател на нашето здр...

24FUDBAL.com.mk

Медиумите од Англија пренесуваат дека фудбалерот на ПСВ, Мемфис Депај отпат...
Барселона против Баерн Минхен во полуфиналето од Лигата на шампионите, Пеп...
Денеска беа извлечени полуфиналните двојки од Лига Европа, дерби мечот е ш...
Tалентираниот српски фудбалер, Марко Павловски кој има и македонски корени...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дарина ќе ве заведе без да и трепне око, покрај толку привлечно тело и поглед, опасна...
Џулија има бомбастично тело, кое вечерва мислиме дека ќе го сонувате откако ќе го пог...
Доволен ви е само поглед од руската манекенка Татјана Андреева, а кога ќе почне да ви...