ВИЦ

Разговараат две плавуши:
- Да видиш што сум открила, ја гледаш онаа коцка на ѕидот? Притисни ја. (се пали светло).
- Како си открила такво нешто, тоа е феноменално откритие.
- Ма не тоа, притисни пак (се гаси светлото).
- Па каде исчезна?
- Е тоа сум открила. Го отвора фрижидерот и вели:
- Еве го овде.

ТОП ВИДЕО

Не обидувајте се да го правите ова дома, чеканот и батерија од мобилен претставуваат експлозивна комбинација...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Понеделник, 14 Февруари 2011 16:35 Здравје
Ослабете со јаболков оцет

Во последно време  се повеќе расте интересот за јаболковиот оцет и тоа како од него се топат килограмите...


Многумина автори на книги за слабеење направија кариера и големи купишта на пари, кои ги обединуваат познатите својства на јаболковиот оцет во неговите дела.

Факт е дека благодарение на јаболков оцет се слабее, но не само тоа. Во него се содржат сите оние супстанци, со кои е познато јаболкото. Токму благодарение на нив, овој производ е меѓу препорачаните лекови за голем број на болести.

Вкупно 93 ензими, 20 минерални материи и микроелементи се комбинират на уникатен начин со мед, сулфур, хлор, натриум, како и многуте витамини, претварајќи го јаболковиот оцен во неповтролив терапевтски производ.Кога станува збор конкретно за намалување на количеството на масти во организмот, јаболковата киселина се препорачува без дилеми, бидејќи ги прочистува клетките и ги вади наталожените отрови од телото. Истовремено ги ублажува другите симптоми, кои понекогаш се појавуваат како последица на ограничувањата на прием на хранливи материи - главоболка, замор.

За слабеење се препорачува секое утро на гладен стомак да се пие меѓу 200 и 250 милилитри вода, на која ќе се додадат неколку лажички природен јаболков оцет.

Станува збор за 3 лажички оцет и 1-2 лажици мед. На овој начин оцетот ги прочистува мастите од клетките, претварајќи ги во корисни и неопходни за енергијата во организмот.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Ви даваме совети како да се спречите самите себеси да не ја прекинете диетата за д...
Џули Бети од Сомерсет има 50 години и имала исклучително висок крвен притисок како ...
Штом гледаме лубеници на продажба, значи дека дошло летото, што значи дека ова боже...
Вашето тело ќе ви биде благодарно кога ќе го испиете овој летен освежителен пијало...
Уште на почетокот од стресот на организмот му се неопходни шеќери, поради засилена ...
Не ви е потребни цело богатство или многу пари за да бидете здрави и среќни во жив...

24FUDBAL.com.mk

Луј ван Гал е презадоволен од високата победа од 7-0 над Лос Анџелес Гал...
Жозе Мурињо вели дека еден од Петр Чех и Тибо Куртоа ќе биде разочаран о...
Ван Гал не можеше да посака подобар старт на клупата на Манчестер Јунајт...
Работнички со 2-1 загуби на гостувањето кај Хелсинки и го заврши настапот...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2
Inflate Us 2

Hot & Sexy

Катја Самбука (23) освоила Оскар во Порто, Португалија, за најдобра изведба на анал...
Меган е одлична танчерка, нема да зажалите што истрошивте време за да го гледате ов...
Таа трча наоколу, ви се смешка и ве заведува со нејзиното одлично и беспрекорно тел...