ВИЦ

Трпе и Трпана отишле кај на Трпана мајката на гости. Бабата ги послужила со мезе и по некое време му вика на Трпе:
- Трпе, мези!
- Мезам, бабо, мезам!
После некое време бабава пак:
- Трпе, мези!
- Мезам, бабо, мезам.
После минута бабава пак:
- Трпе, мези!
- Мезам, бабо, мезам!
А бабата на тоа му враќа:
- Е не мезиш, јајш!

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Здравје & Убавина
Јаболков оцет, ефикасно средство за унишување на бактериите...
Ласерски чевли  за спас на луѓето заболени од Паркинсонова болест...
Еве начин како вашето омилено празнично јадење не направи пекол од животот...
Откриено е зошто жените лудуваат по блескави украси а малку кој знае за нивната мрачна страна...
Причината зошто жените најчесто забременуваат во зима е откриена и воопшто не е романтична...
Се е убаво за празниците... храната, светилките, музиката и прославите...
Јогата ви помага на секое можно поле во животот, но ние ќе се задржиме само за грбот...
Good Tucker е апликација која со дигање и спуштање палци ви кажува дали јадењето е здраво или не...
Гинеколошкиот преглед не е многу пријатна работа и физички и психички...
72 годишниот маж е се уште билдер и изгледа фасцинантно...
На сите ни треба чист планински воздух...
Телото на жената после породувањето претрпува голем број на промени...
Бил Гејтс е еден од најбогатите луѓе на планетата...
Туширањето е многу едноставен начин за да ја одржувате секојдневната хигиена...
Сабрина има многу морничава болка во животот, затоа што секогаш кога треба да уринира ја боли многу...
Кога ќе пукне водењакот, тоа е знак дека бебето е спремно да дојде на овој свет...
Страница 2 од 209


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...